9 Ağustos 2011 Salı

Yeniden merhaba

Çok uzun süredir hiçbir şey yazamadan zaman nasıl da geçti..Bu süre içerisinde hayat bize süprizler hazırlamıştı. Güçlü olmak , herşeye karşı metanetli davranmak, psikolojik olarak ta kuvvetli olmamız gereken bir dönem geçirdik..Daha da zorlu bir sürece hazırlanmaktayız. Sorunumuz eşimin kardeşinin hastalığı..Sağlık o kadar değerliymiş ki..Maalesef biz kaybedince anlıyoruz.Keşke hayat felsefesi yapıp sağlığımızı hep ön planda tutsak..Yapabileni de tebrik etmek gerek...

Ramazan geldi.. Herkesin Ramazan-ı Şerifi hayırlı uğurlu olsun..Sofralarımız daha bereketli ..Özenle hazırlanıyor..Misafirler ağırlanıyor..İlerleyen günlerde inşallah bu sofralarıda paylaşmak nasip olur..

Uzun sözün kısası çok uzun süredir oğluşumun istediği kurabiye vardı. Dün zaman ayırıp kurabiyeleri yaptım. Akşam geldiğinde sürpriz oldu..  Çocuklarımız kaç yaşında olursa olsun onları mutlu etmek mi annelik :)))

Kurabiyelerimiz oğluşun isteği üzerine damla çikolatalı


Malzemeler : 1.5 su bardağı mısır nişastası
                     1 yumurta
                     1 çay bardağı sıvıyağ
                     1 paket margarin
                     5 yemek kaşığı şeker
                     1 paket vanilya
                     1 paket kabartma tozu
                     Alabildiği kadar un

Yapılışı :   Bütün malzemeleri karıştırıp kulak memesi yumuşaklığında bir hamur hazırlanır. Minik toplar yapılıp damla çikolata ile süslenir. 180 C ısıtılmış fırında pişirilir. Aynı malzemelerden hamur rulo yapılıp kare kare kesilir. Piştikten sonra da  pudra şekeri ve tarçınlı karışım hazırlanıp fırından çıkan ılık kurabiyeleri bu karışımla karıştırılır...Böylece tarçınlı kurabiyelerde yapabiliriz :)))

Hiç yorum yok: